W dniu 30.05.2023 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w sali 16 (budynek Wydziału Automatyki,
Robotyki i Elektrotechniki) odbędzie się wykład:
Prelegent jest profesorem na Louisiana State University (USA), wybitnym specjalistą w obszarze
teorii mocy, autorem Teorii Mocy Składowych Fizycznych Prądów. Więcej informacji o Profesorze
znajduje się na stronach:
https://www.lsu.edu/eng/ece/people/Faculty/czarnecki.php
https://www.lsu.edu/eng/news/2023/04/czarnecki-book-published-2023.php
Wykład odbywa się pod auspicjami Wydziałów Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej. Organizatorem wykładu jest Polskie Towarzystwo
Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Oddział w Poznaniu. Inspiratorem wydarzenia, a zarazem współorganizatorem
jest Zakład Metrologii, Elektroniki i Techniki Świetlnej Politechniki Poznańskiej, a partnerem wydarzenia jest Enea
Operator sp. z o. o.
W dni 12.05.2023 roku grupa studencka specjalności Inteligentne Systemy Pomiarowe (kierunek Elektrotechnika, stopień II, semestr 1) złożyła wizytę w zakładzie Kimball Electronics Poland w Tarnowie Podgórnym. Jest to zakład montujący układy elektroniczne w technologii SMT i THT. Podczas wizyty studenci zapoznali się z profilem produkcji oraz nowoczesnymi urządzeniami automatycznego montażu elementów elektronicznych na płytkach drukowanych, testowania i kompletacji zmontowanych układów. Działalność Kimball Electronics doskonale wpisuje się w profil specjalności Inteligentne Systemy Pomiarowe. Studenci tej specjalności podczas zajęć na Politechnice Poznańskiej uczą się ręcznego montażu elementów elektronicznych. Podczas wizyty z zakładzie Kimball Electronics w Tarnowie Podgórnym studenci poszerzyli swoją wiedzę o montaż automatyczny.
W dniach 16-18 stycznia 2023 roku na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej, w sali 516x odbyły się eliminacje konkursu SkillsPoland 2023 Electronics. Organizatorem eliminacji był Zakład Metrologii, Elektroniki i Techniki Świetlnej, a głównym koordynatorem dr inż. Arkadiusz Hulewicz. W eliminacjach uczestniczyło 8 osób wyłonionych spośród 21 biorących udział w preeliminacjach. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół średnich i studenci z Poznania, Katowic, Gdańska i Krakowa. Podczas dwóch dni zmagań uczestnicy rozwiązali 4 zdania z zakresu projektowania układu elektronicznego i płytki drukowanej PCB, montażu, uruchomienia i testowania układu elektronicznego, diagnostyki układu elektronicznego oraz programowania i uruchomienia układu mikroprocesorowego. Po bardzo wyrównanej walce zwycięzcą został Pan Jan Firlej, student kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej. Konkurs zakończył się galą rozdania nagród, podczas której z rąk Pani Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Agnieszki Misztal prof. PP. oraz głównego koordynatora dr. inż. Arkadiusza Hulewicza złoty medal odebrał Pan Jan Firlej, srebrny Pan Paweł Korsak, a brązowy Pan Jakub Krzysik. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę podczas finału konkursu EuroSkills 2023, który odbędzie się w dniach 5-9 września 2023 roku w Gdańsku. Podczas tego konkursu rywalizować będą młodzi przedstawiciele 32 krajów Europy, w 40 różnych konkurencjach.
created with
Joomla Page Builder .